Naturalne świece a kąpiel idealna

Czym dla Ciebie jest kąpiel idealna? W AD wierzymy, że najlepiej wykorzystany czas w wannie to czerpanie z natury wszystkimi zmysłami. Chcemy Ci opowiedzieć o roli, jaką pełnią w tym świece naturalne…

Współczesny świat niesie ze sobą wiele wyzwań. Odpowiednio przygotowana kąpiel ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka, tym samym pomaga znaleźć ukojenie w codzienności i wiele dobrodziejstw dla człowieka. Skupimy się w szczególny sposób na roli kąpieli w łagodzeniu stresu oraz na przyczynianiu się jej do relaksu, potrzebnego i miłego dla ducha, i ciała.

Istotnym elementem, do wykorzystania którego przekonujemy na każdym kroku, jest obecność żywych roślin we wnętrzu. Zielone ściany, obrazy, czy pojedyncze egzemplarze to nie tylko dobroczynna moc koloru, ale i czyste powietrze, kojące i piękne naturalne otoczenie.

Drugim elementem pomagającym w szukaniu osobistego work-life balance jest zdecydowanie kąpiel w towarzystwie wyjątkowej atmosfery, blasku naturalnych świec, kojących dźwiękach muzyki…

Jak doznania związane ze zmysłami odmieniają zwykłą kąpiel?

Zmysł dotyku stymuluje ergonomiczna budowa wanny, sprzyjająca przybraniu wygodnej pozycji. Znaczenie ma również odpowiednia temperatura wody, zwykle nieco wyższa dla relaksującego efektu a niższa dla ochłodzenia organizmu, czy dodania sobie energii. Jeśli lubisz detale być może lekkie falowanie wody muskające skórę, piana przykrywająca ciało lekką chmurką, czy siła strumienia puszczanej wody, także będą ważne.

Kolejny zmysł – węch, zaangażujesz używając podczas kąpieli zapachowych dodatków np. świec. One też budują atmosferę, zmieniają tor myśli… Zapalając zapachową świecę przywołasz pozytywne wspomnienia czy emocje, może związane ze świętami pachnącymi piernikami u ukochanej babci, albo spacerem z drugą połówką po kwitnącej łące. Świeca również zaangażuje Twój zmysł wzroku. Możesz zgasić lub przyciemnić sztuczne światło i cieszyć się widokiem gry światłocienia jaką tworzy czysty naturalny  płomień świecy.

Słuch to kolejny zmysł, który zaangażujesz podczas kąpieli. Miły dla ucha szum wlewanej wody lub jej plusk. Ciekawym, zyskującym na popularności rozwiązaniem jest knot zwany potocznie pyrkającym. Podczas palenia strzela drobnymi iskierkami, jak w kominku, czy ognisku. Jeśli lubisz kąpiel w pianie, to ona także wydaje charakterystyczne przyjemne dźwięki. Możesz brać kąpiel w ciszy, odpoczywając od codziennych hałasów lub włączyć muzykę przyjemną dla Twojego ucha. 

Na koniec najmniej oczywisty dla kąpieli zmysł – smak. Wielu naszych Klientów podczas urządzania domowego SPA uzupełnia stworzoną atmosferę o ulubiony napój.

Wybierając bodźce zgodnie ze swoimi preferencjami, uruchamiasz swoje zmysły z innych powodów niż w ferworze codzienności. Pozwalasz chwili płynąć i jesteś tu i teraz, ze swoimi myślami. Możesz dzielić te chwile z kimś bliskim, nadając Waszej relacji nową jakość. 

Jak wybrać odpowiednie świece do łazienki?

Jeśli podobnie jak AD cenisz naturę to dla odpowiedniego wyboru świec, mają znaczenie: 100% naturalny skład świecy i jej opakowanie tworzone w duchu zero waste.

Naturalny skład oznacza wykonanie świecy z wosku roślinnego, najczęściej sojowego. Tym samym decydujesz się na świece wegańską, co ma istotne znaczenie dla nowoczesnego i  ekologicznego stylu życia a przede wszystkim zdrowia. Czysty skład oznacza brak alergenów, dlatego naturalne świece sojowe bez olejków eterycznych są produktem odpowiednim dla alergików. W odróżnieniu od tańszych produktów parafinowych, świece naturalne nie wydzielają szkodliwych dla człowieka substancji, zwykle też nie dymią tak intensywnie.

Design natomiast to przede wszystkim naturalny wosk z soi, który ma piękny kolor kości słoniowej oraz najczęściej szklane naczynie na świecę. Rzadko barwiony barwnikami wosk swą naturalną przełamaną bielą zachwyca elegancją. Świece pasują tym samym do wnętrz m.in. w stylu boho, klasycznego, czy minimalistycznego. Dodatkowo komponenty np. drewniane wieczka idealnie uzupełniają aranżację z innymi naturalnymi elementami wyposażenia, jak np. umywalki z kamienia naturalnego. Natomiast szklane naczynie po wypaleniu świecy wykorzystasz ponownie m.in. jako dekorację.

Wybieraj więc świece zgodnie z własnym uznaniem, stylem wykorzystanym we wnętrzu i filozofią życiową, która jest Ci bliska.

Co daje zapalenie naturalnych świec podczas kąpieli?

Nawet jeśli świeca nie stoi na stałe w Twojej łazience, możesz zapalić ją podczas kąpieli. Wykorzystanie naturalnych świec angażuje zmysły, odsuwając myśli od spraw, od których chcesz odpocząć. Tworzy sprzyjającą relaksowi atmosferę, dzięki ciepłej barwie światła a także, jeśli to świeca zapachowa – uwalnianemu zapachowi. 

Wosk sojowy pali się zwykle 30-50% dłużej niż świeca parafinowa, co pozwala cieszyć się nastrojowym światłem dłużej lub podczas kilku kąpieli. Płomień jest jaśniejszy, czystszy i mniej dymi, niż w przypadku parafiny. 

Warto tu wspomnieć o aromaterapii, którą możesz praktykować podczas idealnej kąpieli angażującej zmysły. Po interesujące informacje na ten temat zapraszamy do wpisu o kąpieli aromaterapeutycznej