Pomysły do nowej łazienki z kamieniem naturalnym

Szukając wyposażenia do nowej łazienki najczęściej opieramy wybór o aktualne trendy. W ciągu ostatnich lat wzmocniła się rola natury i komfortowego urządzenia wnętrz. To kierunki wpisujące się w DNA marki AD! Zainspiruj się wyborem modnych kolorów, faktur  i materiałów. 

Jak ostatnie lata wpłynęły na aranżację wnętrz?

  • Nowa codzienność zwróciła uwagę wielu osób na jakość. Częsty lub stały pobyt w domu i  większa eksploatacja wyposażenia pokazały, że warto zadbać o trwałość i ponadczasowość rozwiązań.

  • Wzrosła rola bezpieczeństwa rozumianego jako wysoki poziom higieny człowieka oraz łatwość utrzymania w czystości otaczających go przedmiotów. Zwracamy większą uwagę na powierzchnie i rzeczy wybierane do łazienki, łatwość ich pielęgnacji,  minimalistyczny kształt.

  • Minimalizm zyskał  znaczenie także w aspekcie relaksu.  Mniej skomplikowane formy, naturalne wzory, to wszystko pozwala zmysłom zwolnić.

  • Poszukiwanie miejsca do odpoczynku w zaciszu własnego domu bardzo często znajduje swój  finał w łazience. Pomieszczenie aranżowane jako domowe SPA jest obecnie strzałem w 10!  To tu znajdujemy inne otoczenie, niż w pozostałej części domu, możemy wyłączyć bieg  zdarzeń. W komfortowych, miłych dla organizmu warunkach koimy zmysły. 

Na co konkretnie zwrócić uwagę urządzając nową łazienkę w zgodzie z obowiązującymi trendami?

Sugerujemy wziąć pod uwagę 3 podstawowe elementy: natura, kolor i materiał.

Biofilia

Biofilia w aranżacjach wnętrz wiąże się z obecnością naturalnych elementów w pomieszczeniach. Łazienka biofiliczna staje się coraz  bardziej wartościowa ze względu na spójność z ekologicznym stylem życia czy wewnętrzną potrzebą bliskości z przyrodą. Wnętrze tego typu zrealizujesz dzięki wykorzystaniu naturalnego kamienia, drewna, żywym roślinom w doniczkach, obrazom czy w postaci ogrodów wertykalnych. Ponadto wprowadzenie subtelnych barw światła dodatkowo podkreśli oryginalność łazienki. 

Kolory ziemi

Najmodniejsze kolory to te naturalne, pasujące do każdej aranżacji wnętrza, od japandi czy scandi poprzez styl nowoczesny, minimalistyczny, a także klasyczny. Wprowadzają spokój, koją zmysły. Łazienka w barwach ziemi  i we wzorach stworzonych przez Matkę Naturę staje się przestrzenią, w której możemy odprężyć się. 

Naturalny materiał

Podobnie jak drewno, tak samo wspomniany wcześniej kamień naturalny jest najmodniejszym materiałem, zawsze chętnie wykorzystywanym dzięki swej trwałości  i wyjątkowości.

Zwróćmy uwagę na 3 rodzaje kamienia naturalnego, z którego wytwarzane są umywalki oraz akcesoria:

czarny granit, kamień na umywalkę, tekstura granitu

Czarny granit

Zatopione w czarnej strukturze minerały w odcieniach szarości, złota, srebra, opalizującej czerni tworzą niepowtarzalną kompozycję. Szlachetny kamień o niezwykłej odporności. Dzięki wysokiej zwartości cechuje się niską nasiąkliwością, dlatego doskonale sprawdza się w łazience gwarantując wytrzymałość na długie lata. 

Współcześnie umywalki w czarnym kolorze są najchętniej wybierane do urządzania odważnych luksusowych łazienek, w towarzystwie złotej armatury i polerowanych powierzchni.

biały marmur, kamień na umywalkę, wzór marmuru, wzór kamienia

Biały marmur

Znakiem rozpoznawczym tego wzoru jest delikatne użylenie w kolorze szarości na białym tle. Biel podkreśla popielate niuanse. To połączenie kolorystyczne idealnie pasuje do niebanalnego wnętrza. Kamień o tym wielowymiarowym charakterze wybraliśmy do stworzenia umywalek oraz kolekcji akcesoriów łazienkowych. Taka propozycja do nowej łazienki jest alternatywą dla klasycznej jednolitej bieli.

Aktualnie to jedna z najmodniejszych tekstur w nowoczesnych, luksusowych i eleganckich łazienkach opartych o klasyczny trend black&white.

szary marmur, kamień na umywalkę, kamień w łazience

Marmur w naturalnych odcieniach szarości

Cechuje go subtelna mieszanka minerałów – szarości i beży, przez co przyciąga wzrok i stanowi niewątpliwie ozdobę każdego wnętrza. Barwa należąca do gamy kolorów ziemi gwarantuje ponadczasowość designu, niezaprzeczalną estetykę a marmur – solidność i trwałość. Wyposażenie łazienki z kamienia naturalnego jest świetną inwestycją na lata.

Szarości w nowoczesnych wnętrzach są bardzo często wybierane do minimalistycznych łazienek w stonowanej kolorystyce.

Wyposażenie łazienki z kamienia naturalnego

Realizując obowiązujące trendy w swojej nowej łazience, możesz wziąć pod uwagę granitowe  lub marmurowe umywalki oraz akcesoria idealnie nawiązujące kształtem. Te 2 elementy wyposażenia łączą w sobie wszystkie istotne aspekty współczesnego wnętrza czyli jakość, trwałość, komfort, kolor oraz naturalność

umywalki i tekstury kamienia, umywalki nablatowe ad

Umywalki AD z kamienia naturalnego w najmodniejszej kompozycji kształtów i kolorów.
Od lewej APO z białego marmuru, następnie szara marmurowa GALERAS i umywalka KELUD z czarnego marmuru.

Dodatkowo, jako uzupełnienie marka AD wprowadziła do oferty komplety akcesoriów z marmuru i z  granitu, które idealnie nawiązują kolorem i kształtem do umywalek. Dzięki temu wnętrze łazienki będzie  stanowić spójną, elegancką przestrzeń czerpiącą z dóbr natury o ponadczasowym prostym designie.

Trendy początku trzeciego dziesięciolecia XXI wieku rozwijają się w kierunku wysokiej jakości, solidności wykonania, estetyki, ergonomii i komfortu użytkowania. Zyskują na znaczeniu kolory ziemi i naturalne elementy wyposażenia, tak bliskie człowiekowi w szukaniu różnych form relaksu. Łazienka staje się przyjaznym, funkcjonalnym, ekologicznym i naturalnie pięknym pomieszczeniem.