Solidna elegancja. Kamień naturalny w stylowej łazience.

Eleganckie, luksusowe, będące symbolem trwałości i solidności. Kamienne umywalki są eleganckim elementem wystroju łazienki, który wymaga ciekawego, niebanalnego tła. Nie lubią towarzystwa plastiku. Wolą drewno, kamienne dodatki, płytki, szkło czy naturalne tkaniny, jak bawełna lub len…

Co zmienia umywalka z kamienia naturalnego w łazience?

Umywalka z kamienia naturalnego przede wszystkim dookreśla charakter wnętrza i jest oryginalnym elementem wyposażenia. Przez oryginalność rozumiemy zarówno niepowtarzalność wzoru, który rysuje sama natura. Po drugie rzadkość tego rozwiązania w polskich łazienkach, co pozwala Ci kreować wnętrze autentycznie niepowtarzalne.

Elegancja kamiennych umywalek AD definiowana jest w subtelnościach wspomnianego już naturalnego wzoru. To prawdziwa starannie dobierana skała, granitowa lub marmurowa. Z jednego całego bloku kamienia rzemieślnik wykonuje dany model nacechowany indywidualizmem twórcy i projektu. Tak powstają minimalistyczne w formie, ale praktyczne i funkcjonalne umywalki, których poza pięknem i innymi wymienionymi atutami, istotną zaletą jest solidność.

Trwałość kamienia człowiek docenia od pradziejów. To skały właśnie, obok lasów, w naszej prehistorii tworzyły pierwsze domostwa, były schronieniem i otoczeniem człowieka. Współcześnie coraz częściej i chętniej dążymy do bezpośredniego obcowania z naturą, bo wiemy, że jest geniuszem jakości. AD idzie o krok dalej. Łączymy w ofercie nowatorskie spojrzenie na design. Przyglądając się naszym umywalkom zauważysz cienki rant – zaledwie 1,5 centymetra a jednak nadal w pełni wytrzymały i gwarantujący dożywotnie użytkowanie bez utraty walorów estetycznych. To niezwykła designerska forma łącząca naturalny ciężar kamienia z wizualną lekkością.

Styl i kamień naturalny w łazience

Najczęściej stosowanymi kamieniami naturalnymi w łazience są marmur i granit. Jak już pisaliśmy – podkreślają charakter wnętrza. Kamienie mają w sobie elegancję, która współgra zarówno z klasycznymi wnętrzami, jak i tymi bardzo nowoczesnymi.

Przygotowaliśmy kilka inspirujących aranżacji, by pokazać, jak umywalki z kamienia naturalnego komponują się z pomysłem na wnętrze.

Ciemne granitowe umywalki Pinatubo, które widzisz na zdjęciu głównym niniejszego wpisu akcentują naturalny charakter aranżacji. Są pierwszoplanowym bohaterem na tle kamiennego lastriko i w sąsiedztwie drewnianej zabudowy. Przyznasz, że od razu wiadomo, iż właściciel takiej łazienki jest wielbicielem natury i realizuje to w biofilicznym wnętrzu.

Innym trendem jest minimalizm. Nie ma tu zbędnych dodatków, wszystko ma swoje miejsce i funkcję. Tutaj proponujemy Ci efektowną inspirację pełną naturalnego światła, gdzie stylowe drewniane żaluzje wprowadzają linearny spokój i nietuzinkowa grę światła w ciągu dnia także na bryle ciemnej umywalki.

kamienna umywalka, łazienka z drewnianymi żaluzjami
umywalka o organicznym kształcie, umywalka z czarnego granitu, umywalka z kamienia

Jasne marmurowe umywalki Galeras podkreślają luksusowy styl łazienki czerpiącej z klasyki. Tutaj drewniana podłoga ułożona we wzór jodełki, istotne dla aranżacji elementy roślinne, baterie łazienkowe o złotym wykończeniu tworzą ekskluzywną kompozycję, jak perfumy Chanel.

aranżacja luksusowej łazienki chanel, łazienka z wanną przyścienną, biała wanna z wytrzymałego akrylu
umywalki z prawdziwego granitu w łazience stylu chanel, efektowna strefa umywalki

Styl łazienki zależy od Ciebie. Możesz się nim bawić, możesz mieszać trendy. Nic nie stoi na przeszkodzie by mieć wnętrze pełne przepychu barokowych form, jak i surowe industrialne miejsce do codziennego użytkowania. Ważne jest to, by czuć się w nim dobrze. Proponujemy Ci postawienie na sprawdzony akcent – naturę. Zachęcamy do czerpania z niepowtarzalnego wzornika przyrody, energii, jaką daje wnętrzu oraz z pomysłów, jakie znajdziesz na naszym blogu.