Kamień, czyli solidna elegancja

Eleganckie, luksusowe, będące symbolem trwałości i solidności. Kamienne umywalki są elementem wystroju łazienki, który wymaga ciekawego, niebanalnego tła. Nie lubią towarzystwa plastiku. Wolą drewno, kamienne dodatki, płytki, szkło czy naturalne tkaniny, jak bawełna czy len.
Najczęściej stosowanymi kamieniami naturalnymi w łazience są marmur i granit. Kamienie mają w sobie elegancję, która współgra zarówno z klasycznymi wnętrzami, jak i tymi bardzo nowoczesnymi. Do jakich więc wnętrz pasują?

Trwałość i solidność

Przede wszystkim do takich, w których stawia się na trwałość, solidności i materiały wysokiej jakości. Mogą to być łazienki wręcz pałacowe w stylu, w których pięknie zaprezentuje się marmur ze swoim bogatym użyłowaniem i subtelnymi odcieniami. Z kolei ciemny granit doskonale wpasuje się w styl nowoczesny, a nawet industrialny.
Kształty umywalek wpisują się w obowiązujące trendy i mimo, że ważą sporo, to jednak wizualnie są lekkie – ich cienkie ranty mają około 1-1,5 cm. Tak jak i sam kamień, umywalki z niego cechuje bardzo duża trwałość i odporność na zarysowania.