Category: Natura we współczesnej łazience

Biofilia – trend czy potrzeba?

Biofilia jest fascynującą hipotezą, która została po raz pierwszy opisana w 1984 roku. Od tego czasu podbija świat designu jako trend o coraz większym znaczeniu, opierający się o lepsze zrozumienie potrzeb człowieka.

Jako marka bliska naturze mamy swoją tezę, że potrzeba związana z biofilią wykreowała trend. Ten trend coraz bardziej się podoba i zmienia wnętrze niejednej łazienki. Zatem, dlaczego tak się dzieje?

Co to jest biofilia?

Założenie biofilii opiera sie na tym, że ludzie są genetycznie predysponowani do zapraszania przyrody do swojego otoczenia. Człowiek z natury kocha świat przyrody. Jest to argumentem ZA ideą, że ludzie są zdrowsi, gdy obcują z naturą. Przyznasz, że lepiej czujesz się w lesie, niż w centrum miasta; lepiej wypoczywasz wśród zieleni niż w krzykliwym wnętrzu; bardziej cenisz przedmioty wykonane z drewna, niż z plastiku.

Początkowe przypuszczenia, potwierdzają badania naukowe związane z kortyzolem. Przebywanie na łonie natury obniża poziom tego hormonu a więc poziom stresu. Jednocześnie wpływa na kreatywność i zdolność skupienia się.

Gdy potrzeba staje się trendem

Coraz większe rozumienie związków człowieka z naturą doprowadziło do powstania trendu tzw. zielonego designu, projektowania biofilicznego. Skoro przebywanie w otoczeniu przyrody daje człowiekowi szczęście i zdrowie, to warto otaczać się naturą nie tylko w momencie, gdy do niej wychodzimy, ale także w miejscach, gdzie przebywamy, mieszkamy, czy pracujemy!

Przyroda jest fascynująca. Czerpiemy z niej moc, ładujemy baterie. Z drugiej strony przynosi spokój, harmonię i ukojenie, pozwala się odprężyć. Od pokoleń jest źródłem niegasnącej inspiracji a jako ludzie uczymy sie korzystać z niej w sposób przemyślany i innowacyjny. Natura była, jest i nadal będzie częścią wielu aranżacji wnętrz.

biofilia, łazienka w stylu boho, boho bathroom
drewniana strefa umywalki, umywalka z akcesoriami z białego marmuru

Jak wprowadzić naturę do wnętrza?

  • poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów np. kamienia naturalnego i drewna,
  • dzięki żywym roślinom w pomieszczeniu np. zielone ściany,
  • projektując więcej okien, by korzystać z dobrodziejstw naturalnego światła,
  • starając się wpływać nie tylko na zmysł wzroku, ale także wprowadzić naturalny zapach, dźwięk, wykorzystywać różne faktury stymulując dotyk.

Jakie elementy natury mogą znaleźć się w biofilicznej łazience?

Znasz pewnie rozwiązania takie, jak marmurowe blaty w zabudowie, drewniane deski wykorzystane jako półki, wykonane z elementów przyrody dodatki i dekoracje. Wiesz, że to nie wszystkie możliwości?

Kamienne umywalki i akcesoria to przykład innowacyjnego wykorzystania natury we wnętrzu. Elementy wyposażenia o niesamowitej trwałości, jednocześnie cechujące się nowoczesnym designem oraz wynikającą z dzieła natury niepowtarzalnością tekstur. Każdy przedmiot z kamienia naturalnego ma jedyny na świecie wzór, przewyższa trwałością i estetyką tworzywa sztuczne i wbrew stereotypom – łatwo utrzymać go w czystości.

Kształt umywalek nablatowych AD jest pomysłem człowieka i pracą ludzkich rąk realizowany. Jednak nadal każdy egzemplarz jest inny, jak w przyrodzie – trudno znaleźć przykłady symetrii i mechanicznej dokładności. Widzimy w tym ten rodzaj fascynacji, jaki odczuwamy patrząc na głaz narzutowy, kolorowe polne kamienie, porównując korę brzozy z sosną itd.

umywalki z kamienia naturalnego ad naturalnie, umywalki z marmuru, umywalki z granitu

Umywalki AD z kamienia naturalnego. Od lewej u góry granitowa PINATUBO, po środku APO z białego marmuru, następnie szara marmurowa umywalka KELUD. Na dole od lewej biała marmurowa GALERAS, obok ETNA z szarego marmuru oraz MANAM z czarnego granitu.

Bardzo podobnie jest w przypadku akcesoriów wykonywanych z tych samych surowców, a zatem pozwalających stworzyć naturalnie harmonijny zestaw w łazience. Przewidzieliśmy akcesoria okrągłe i w kwadracie. Ten geometryczny wybór także odzwierciedla różnorodność przyrody.

Współczesny zielony design mający na uwadze piękno natury, pieczołowite jego wykorzystanie dla dobra człowieka jest trendem, który nie pozostawia człowieka obojętnym. Natura pozwala wybierać, decydować i wykorzystywać swoje dobro. Obcowanie z nią we własnym domu, sprawia że latami możesz doceniać solidność, trwałość, niepowtarzalność i piękno, których nie trzeba kreować. To wszystko dostajesz w darze wraz z zaproszeniem natury np. do łazienki.

łazienka s tylu big gatsby, łazienka z kamienna umywalką, łazienka z marmurem
symetryczna wanna wolnostojąca z białego akrylu w nowoczesnej łazience

Kąpiel aromaterapeutyczna, z natury dla ciała i ducha

Lavendere z łaciny oznacza kąpać się. To jedna z uciech starożytnych Rzymian, której oddawali się z pomocą pachnącej rośliny, nazwanej potem lawendą… Taka kąpiel aromaterapeutyczna jest nadal wykorzystywana….jak i w jakim celu?

Aromaterapia pochodzi z natury. Znana człowiekowi od setek lat przynosi ulgę w różnych dolegliwościach. To jedna z metod medycyny niekonwencjonalnej polegająca na leczeniu zapachem. Jej istotnymi aspektami jest działanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami i jednocześnie ze stosownym umiarem. Umiar należy zachować w nasyceniu powietrza danym aromatem, mieszaniu zapachów oraz w unikaniu bodźców drażniących zmysł węchu. Wybieraj te przyjemne dla Ciebie, łagodnie, ale skutecznie wpływające na samopoczucie i w efekcie zdrowie. 

Zespół AD jest wielkim entuzjastą natury. Lubimy, gdy naszym niepowtarzalnym umywalkom z kamienia naturalnego towarzyszą żywe rośliny. Pięknie jest, gdy w pobliżu komfortowej wanny masz zieloną ścianę, czy obraz z naturalnych elementów.  Aromaterapia w takim otoczeniu przynosi zamierzony efekt w postaci rozluźnienia. Sąsiedztwo przyrody, wygodna wanna, odpowiednia temperatura wody i oczywiście olejek eteryczny dodawany do kąpieli lub w postaci uwalniającego się zapachu ze świecy wprowadzi Cię w stan odprężenia.

Olejki eteryczne dodawane do wody

Aromaterapia w ramach zorganizowania sobie domowego SPA jest przyjemną alternatywą dla tradycyjnej inhalacji. Tutaj też olejki eteryczne dostają się do powietrza i można nimi oddychać, czerpiąc dobro zarówno dla ciała jak i ducha.

By mieć pewność, że żaden naturalny składnik nie wywołuje u Ciebie uczulenia, warto przeprowadzić test skórny. Najbardziej prawdopodobny w domowych warunkach jest test 12h.

Uwaga! Najbardziej wartościową i skuteczną kąpiel aromaterapeutyczną weźmiesz, gdy nie będziesz mieszać olejku z chemicznymi środkami uatrakcyjniającymi kąpiel, m.in. pieniące się mydła i szampony. Syntetyczne składniki mogą zaburzać działanie aromaterapii.

Korzystajmy z tego, co daje nam przyroda, co jest naturalne!

Bazuj na naturze, np. na soli z Morza Martwego i innych naturalnych komponentach a najlepiej pozostań przy czerpaniu radości z zapachu olejku eterycznego. Najatrakcyjniejsza kąpiel dla organizmu powinna być wzięta w ciepłej wodzie i trwać 1-2 kwadranse.

Naturalne świece zapachowe

Temat świec naturalnych już poruszaliśmy. Warto jednak rozszerzyć go o aspekt zapachowy, bowiem wosk roślinny jest z natury bezwonny. Dopiero z użyciem olejków eterycznych zwiększa się jego znaczenie dla aromaterapii i tym samym kąpieli aromaterapeutycznej w otoczeniu świec.

Jak wybrać odpowiednią świecę zapachową?

Istnieje około 2000 zapachów wykorzystywanych w aromaterapii, więc jest z czego wybierać. Szukając dróg pozytywnego wpływania natury na swój organizm, masz ogrom możliwości. Jeśli cenisz sobie czerpanie z natury, wybieraj certyfikowane świece ze 100% wosku roślinnego, podobny 100% naturalny skład powinny mieć olejki zapachowe. 

Które olejki eteryczne sprzyjają rozluźnieniu i relaksowi?

Stawiamy na relaks, bo wiemy jak jest potrzebny we współczesnej prozie życia. Ponadto bodźce zapachowe sprzyjające odprężeniu, poprawiają nastrój, pozwalają lepiej przeżywać moment tu i teraz, pozwolić myślom zwolnić, mięśniom poszukać rozluźnienia w miłej temperaturze a unoszącym się w powietrzu aromatom – koić zmysły.

Rośliny do relaksującej aromaterapii

Wspomniana we wstępie lawenda regeneruje i uspokaja. Idealna na wieczorną kąpiel po ciężkim dniu. Sprzyja zasypianiu. Rozmaryn natomiast pobudza krążenie i reguluje ciśnienie. Wpływa na równowagę poprawiając ogólną kondycję. Kąpiel w otoczeniu tego zapachu, może przyczynić się do lepszego przeżycia dnia. 

Pomarańcza – wzmacnia psychicznie, pobudza kreatywność, zresztą właśnie ze swego rodzaju orzeźwieniem jest powszechnie kojarzona. To taki optymistyczny owoc poprawiający nastrój. Tutaj warto wspomnieć o olejku miętowym, mającym podobny wpływ na umysł, powodującym pozytywny stan, który możemy nazwać poczuciem lekkości i radości. Trzecią rośliną z tego kręgu działania jest eukaliptus pomagający przy psychicznym zmęczeniu. Ma ogromne znaczenie dla leczenia stresu i jest wartościowy dla ułatwiania oddychania.

Być może wiesz, że geranium odstrasza komary. Dla naszego tematu ma jednak nieco inne zastosowanie. Olejek eteryczny z tej rośliny, dzięki swojemu zapachowi niweluje wahania emocjonalne. Ma także wpływ na pewność siebie. Podobnie mówi się o paczule dostarczającej poczucia stabilizacji.

Wśród roślin, z których można uzyskać olejek eteryczny na uwagę zasługuje też jaśmin. Pobudza organizm do samodzielnej produkcji serotoniny zwanej hormonem szczęścia.

Ponadto działanie relaksujące i uspokajające mają olejki z roślin takich jak: nerola, melisa, róża, bergamotka. 

Ciekawostka. Na jakość olejków wpływa odmiana danej rośliny, długość kwitnienia, wiek, gleba, nasłonecznienie czy pora roku. Możesz być uważnym obserwatorem i wybierać olejki, o których pochodzeniu wiesz najwięcej i akurat u Ciebie sprawdzają się najlepiej.

Uwaga! Kąpiel aromaterapeutyczna sama w sobie przynosi efekty dość szybko. Jednak by były one trwałe, warto powtarzać aromaterapię regularnie. Jedna kąpiel z użyciem geranium, nie spowoduje, że staniesz się osobą pewną siebie na długie lata… Korzystaj z pomocnych właściwości aromatów nie za często i nie nazbyt intensywnie oraz w zgodzie z tym, czego potrzebuje Twój organizm.

Przyznasz, że możliwości jakie daje kąpiel aromaterapeutyczna są niesamowite! Naszym zdaniem warto umiejętnie, zgodnie z potrzebami i zachowaniem umiaru korzystać z aromaterapii, szczególnie jeśli współcześnie nadal lubimy uatrakcyjniać swoje chwile relaksu metodami sprawdzonymi od pokoleń! Stwórz idealną kąpiel dla siebie lub wraz z bliską osobą dbając o wygodę i naturalne otoczenie. Miłego odpoczywania! 

Naturalne świece a kąpiel idealna

Czym dla Ciebie jest kąpiel idealna? W AD wierzymy, że najlepiej wykorzystany czas w wannie to czerpanie z natury wszystkimi zmysłami. Chcemy Ci opowiedzieć o roli, jaką pełnią w tym świece naturalne…

Współczesny świat niesie ze sobą wiele wyzwań. Odpowiednio przygotowana kąpiel ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka, tym samym pomaga znaleźć ukojenie w codzienności i wiele dobrodziejstw dla człowieka. Skupimy się w szczególny sposób na roli kąpieli w łagodzeniu stresu oraz na przyczynianiu się jej do relaksu, potrzebnego i miłego dla ducha, i ciała.

Istotnym elementem, do wykorzystania którego przekonujemy na każdym kroku, jest obecność żywych roślin we wnętrzu. Zielone ściany, obrazy, czy pojedyncze egzemplarze to nie tylko dobroczynna moc koloru, ale i czyste powietrze, kojące i piękne naturalne otoczenie.

Drugim elementem pomagającym w szukaniu osobistego work-life balance jest zdecydowanie kąpiel w towarzystwie wyjątkowej atmosfery, blasku naturalnych świec, kojących dźwiękach muzyki…

Jak doznania związane ze zmysłami odmieniają zwykłą kąpiel?

Zmysł dotyku stymuluje ergonomiczna budowa wanny, sprzyjająca przybraniu wygodnej pozycji. Znaczenie ma również odpowiednia temperatura wody, zwykle nieco wyższa dla relaksującego efektu a niższa dla ochłodzenia organizmu, czy dodania sobie energii. Jeśli lubisz detale być może lekkie falowanie wody muskające skórę, piana przykrywająca ciało lekką chmurką, czy siła strumienia puszczanej wody, także będą ważne.

Kolejny zmysł – węch, zaangażujesz używając podczas kąpieli zapachowych dodatków np. świec. One też budują atmosferę, zmieniają tor myśli… Zapalając zapachową świecę przywołasz pozytywne wspomnienia czy emocje, może związane ze świętami pachnącymi piernikami u ukochanej babci, albo spacerem z drugą połówką po kwitnącej łące. Świeca również zaangażuje Twój zmysł wzroku. Możesz zgasić lub przyciemnić sztuczne światło i cieszyć się widokiem gry światłocienia jaką tworzy czysty naturalny  płomień świecy.

Słuch to kolejny zmysł, który zaangażujesz podczas kąpieli. Miły dla ucha szum wlewanej wody lub jej plusk. Ciekawym, zyskującym na popularności rozwiązaniem jest knot zwany potocznie pyrkającym. Podczas palenia strzela drobnymi iskierkami, jak w kominku, czy ognisku. Jeśli lubisz kąpiel w pianie, to ona także wydaje charakterystyczne przyjemne dźwięki. Możesz brać kąpiel w ciszy, odpoczywając od codziennych hałasów lub włączyć muzykę przyjemną dla Twojego ucha. 

Na koniec najmniej oczywisty dla kąpieli zmysł – smak. Wielu naszych Klientów podczas urządzania domowego SPA uzupełnia stworzoną atmosferę o ulubiony napój.

Wybierając bodźce zgodnie ze swoimi preferencjami, uruchamiasz swoje zmysły z innych powodów niż w ferworze codzienności. Pozwalasz chwili płynąć i jesteś tu i teraz, ze swoimi myślami. Możesz dzielić te chwile z kimś bliskim, nadając Waszej relacji nową jakość. 

Jak wybrać odpowiednie świece do łazienki?

Jeśli podobnie jak AD cenisz naturę to dla odpowiedniego wyboru świec, mają znaczenie: 100% naturalny skład świecy i jej opakowanie tworzone w duchu zero waste.

Naturalny skład oznacza wykonanie świecy z wosku roślinnego, najczęściej sojowego. Tym samym decydujesz się na świece wegańską, co ma istotne znaczenie dla nowoczesnego i  ekologicznego stylu życia a przede wszystkim zdrowia. Czysty skład oznacza brak alergenów, dlatego naturalne świece sojowe bez olejków eterycznych są produktem odpowiednim dla alergików. W odróżnieniu od tańszych produktów parafinowych, świece naturalne nie wydzielają szkodliwych dla człowieka substancji, zwykle też nie dymią tak intensywnie.

Design natomiast to przede wszystkim naturalny wosk z soi, który ma piękny kolor kości słoniowej oraz najczęściej szklane naczynie na świecę. Rzadko barwiony barwnikami wosk swą naturalną przełamaną bielą zachwyca elegancją. Świece pasują tym samym do wnętrz m.in. w stylu boho, klasycznego, czy minimalistycznego. Dodatkowo komponenty np. drewniane wieczka idealnie uzupełniają aranżację z innymi naturalnymi elementami wyposażenia, jak np. umywalki z kamienia naturalnego. Natomiast szklane naczynie po wypaleniu świecy wykorzystasz ponownie m.in. jako dekorację.

Wybieraj więc świece zgodnie z własnym uznaniem, stylem wykorzystanym we wnętrzu i filozofią życiową, która jest Ci bliska.

Co daje zapalenie naturalnych świec podczas kąpieli?

Nawet jeśli świeca nie stoi na stałe w Twojej łazience, możesz zapalić ją podczas kąpieli. Wykorzystanie naturalnych świec angażuje zmysły, odsuwając myśli od spraw, od których chcesz odpocząć. Tworzy sprzyjającą relaksowi atmosferę, dzięki ciepłej barwie światła a także, jeśli to świeca zapachowa – uwalnianemu zapachowi. 

Wosk sojowy pali się zwykle 30-50% dłużej niż świeca parafinowa, co pozwala cieszyć się nastrojowym światłem dłużej lub podczas kilku kąpieli. Płomień jest jaśniejszy, czystszy i mniej dymi, niż w przypadku parafiny. 

Warto tu wspomnieć o aromaterapii, którą możesz praktykować podczas idealnej kąpieli angażującej zmysły. Po interesujące informacje na ten temat zapraszamy do wpisu o kąpieli aromaterapeutycznej

Bliskość natury na co dzień. Żywe rośliny w łazience.

Coraz częściej zapraszamy naturę do wnętrza. Coraz więcej ludzi hoduje rośliny w łazience, pomieszczeniu o wielu znaczących walorach dla żywej flory. Roślinność natomiast odwdzięcza się pięknem i… korzyściami dla zdrowia.

Marka AD w swoim DNA ma wpisaną przyrodę, jej niepowtarzalność, jakość i przyjemność obcowania z nią. Od początku bije w naszych sercach miłość do naturalnego otoczenia, które od lat inspiruje wnętrza domów milionów ludzi. Chcemy zainteresować Cię tematem roślin w łazience, z którego możesz czerpać szereg korzyści odpoczywając komfortowo podczas kąpieli, oddychając codziennie zdrowym powietrzem nawet w łazience.

Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w łazience?

Jest z czego wybierać, ponieważ w łazience sprawdzą się wszystkie gatunki roślin wymagające podwyższonej temperatury oraz wilgotności. Jednocześnie jest to klucz wyboru w przypadku, gdy zdecydujesz się na więcej niż jedną roślinę w swoim wymarzonym wnętrzu.

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór rośliny jest fakt, czy będzie rosła w łazience z oknem, czy też w pomieszczeniu bez dziennego światła. Gdy do łazienki nie wpadają promienie słoneczne z zewnątrz, skorzystaj z lamp emitujących tzw. światło karmiące. Dzięki niemu, nawet bez światła dziennego, rośliny są bujne a Ty długo będziesz cieszyć się pięknem żywej zielonej dekoracji.

rośliny w łazience, biała wanna akrylowa do pięknej strefy kąpielowej w domowym zaciszu łazienki
Obraz z naturalnych roślin w klasycznej łazience z wanną Gauli oraz umywalkami Galeras
łazienka z wanną wolnostojąca, asymetryczna biała wanna akrylowa, dwie czarne umywalki z kamienia naturalnego
Łazienka w stylu wielkomiejskim z chrobotkiem reniferowym, jako tłem dla wanny Gangotri. Widzisz też umywalki Pinatubo.
ściana z roślin w łazience, aranżacja biofilicznej łazienki z wanną wolnostojąca, asymetryczna biała wanna akrylowa, dwie umywalki z kamienia naturalnego, łazienka biofiliczna
Umywalki Kelud z kamienia naturalnego otoczone roślinami w doniczkach. Obok zielona strefa kąpielowa z wanną Presena.

Na rynku istnieją obecnie 3 najpopularniejsze rozwiązania pozwalające cieszyć się dobroczynnym wpływem roślin w łazience.

  • W pomieszczeniu z oknem najczęściej wykorzystywane są rośliny w doniczkach.
  • Zielone ściany – najbardziej dekoracyjne współczesne rozwiązanie. Buduje się je z żywych roślin umieszczanych w panelach i konstrukcji wertykalnych. Towarzyszy im instalacja nawadniająca i najczęściej duży dostęp do naturalnego światła. Zielone ściany w formie ogrodu wertykalnego są zdecydowanie polecane do salonów kąpielowych bądź dużych łazienek. Są tworzone z żywych roślin umieszczanych w specjalnie przygotowywanych konstrukcjach z systemem nawadniania. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach.
  • Gdy nie masz okna w łazience, ciekawą opcją są mchy, porosty i rośliny stabilizowane. Te ostatnie to prawdziwe rośliny, których korzenie zalewane są substancjami żywicznymi, dzięki czemu gwarantują naturalną zieleń przez długi czas. Jedynym stałym wymogiem dla ich utrzymania jest zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Oczekiwana wilgotność to 40-60%. Taka bez problemu utrzymuje się w łazience. Z tych roślin powstają bardzo często kompozycje w ramach, zielone obrazy, z dodatkiem elementów drewnianych lub w całości z roślin.

Jak pielęgnować rośliny w łazience?

Tworząc zieloną kompozycję dobieraj gatunki o podobnych wymaganiach. Tyczy się to roślin sadzonych w bezpośrednim sąsiedztwie. Zwróć też uwagę, czy np. wśród kwiatów lubiących światło, są takie, co dobrze rosną w półcieniu. Wówczas łatwiej dobierzesz odległości.

Jeśli nie masz czasu na pielęgnację roślin, nie znasz się na nich, to na rynku jest wiele firm zajmujących się tym profesjonalnie. Polecamy skorzystać z usług profesjonalistów, aby rośliny w formie ogrodu wertykalnego albo w ramie prezentowały się świeżo i pięknie przez długi czas.

Wybrane gatunki na wizualizacjach w stylu AD

Monstera
Jako roślina łatwa do rozmnażania poprzez podział, pozwala stworzyć w łazience egzotyczny atrakcyjny ogród.
Palma
Występuje w wielu gatunkach o różnej budowie liści. Pięknie prezentuje się przy dużym oknie.
Zamiokulkas
O różnych odcieniach zieleni, podobnie jak palma, świetnie rośnie przy naturalnym świetle.
monstera w łazience, kamienna umywalka w szarym kolorze, marmurowa umywalka
Monstera i umywalka Kelud
palma w łazience, umywalka marmurowa w kolorze szarym i w kształcie prostokąta
Palma obok marmurowej Etny
zamiokulkas w łazience, umywalka o organicznym kształcie, umywalka z czarnego granitu, umywalka z kamienia
Zamiokulkas i granitowa Pinatubo

Rośliny w łazience to nie tylko dekoracja

Wybór żywych roślin niesie ze sobą wiele innych korzyści.

Jednym z atutów jest kolor. Zieleń ma niezwykłą właściwość, o której pisaliśmy na fan page ADnaturalnie. Jako barwa, zgodnie z psychologią kolorów koi uczucia i odpręża, bo obniża ciśnienie krwi.

Rośliny, które możesz hodować w łazience, jak np. skrzydłokwiat mają zdolność pochłaniania zanieczyszczeń powietrza. Ponadto są producentami tlenu w procesie fotosyntezy. Uspokojenie oddechu w wyciszającym otoczeniu jest wielką wartością dla współczesnego człowieka. Bowiem tworząc przyjazną przestrzeń do relaksu, chwili zapomnienia, ukojenia zmysłów, oddechu… tworzysz siebie.

Od tysiącleci człowiek żył otoczony przyrodą, zielenią i cenił to sobie. Współczesny design i technologia pozwalają tworzyć atrakcyjne zielone oazy także we wnętrzu. Zachęcamy Cię do wprowadzenia natury do łazienki.